Bedava İnternet Kazanma 2020

Vodafone ‘nin Kuruluşu

Uluslar arası bir şirket olan Vodafone, 1985 yılında kurulmuştur. Vodafone, İngiltere cep telefonu şirketidir. Dünyanın yaklaşık olarak 5 kıtasında hizmetini sürdürmektedir. Türkiye’de Turkcell’in en büyük rakibidir. 2011 yılında yapılan araştırmaya göre 439 milyon aboneye sahip bir şirkettir. Türkiye’de yapmış oldukları reklamlar ve avantajlarla birçok kişi Vodafone kullanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan Verizon Wireless, Vodafone hisselerinin %45’ine sahiptir. Şirketin başkanı ise Sir John Bond’dur. Vodafone isminin konulmasında sebep ise şu şekildedir:

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Voice: Ses (VO) / Data: Veri (DA) / Phone: Telefon (FONE) birleşiminden Vodafone elde edilmiş ve şirketin adı konulmuştur. Firma çok kaliteli reklamlar yapmaktadır. Örnek olarak; dünyanın en büyük ligi olarak bilinen Şampiyonlar Ligi ve McLaren – Mercedes Benz’in resmi sponsorudur. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Gerard Kleisterlee yapmaktadır. Yönetim kurulu başkan vekili John Buchanan, mali işler grup başkanı ise, Andy Halford’dur.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Şirketin günümüzdeki CEO’su ise Vitlorio Colao’dur. Geçmişte CEO’luk yapan kişiler ise; Sir Gerald Whent (Ekim 1988 – Aralık 1996), Sir Christopher Gent (Ocak 1997 – Temmuz 2003), Arun Sarin (Temmuz 2003 – Temmuz 2008)’dur. Türkiye’de son zamanlarda çıkarmış oldukları kampanyalar ve tarifelerle gençlerden yaşlılara kadar her türlü tarifesi mevcuttur. Fiyat konusunda ideal olan Vodafone, oldukla iyi ve kaliteli bir hattır. Firmanın logosu ise konuşma açmak için kullanılan kesme işaretiyle tasarlanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı