Home / Genel / Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama

Faturaya ek telefon alabilmek için araştırmalar yapılmaktadır. Çünkü telefonlara taksit imkanının kaldırılmasıyla birlikte insanlar farklı alternatifler aramaktadır. Türk Telekom cihaz puanı ve faturaya ek telefon satın alma işlemi yaptırmak isteyenlerde milyonlarca insandan sadece bir kısmıdır. Çünkü nakit olarak oldukça pahalı olan cihazları tek seferde alım gücü oldukça düşük olanlar, taksitle almanın yollarını aramaktadır. Bu noktada da operatörlere tanınan faturaya ek telefon satış hakkı kişilerin imdadına yetişmektedir.

Ancak tabi ki her isteyen faturaya ek telefon satın alamamaktadır. Bunun için belirli bir kredi puanına sahip olmalısınız. Bu arada bu puana sahip olabilmek içinde kesinlikle faturalı bir hattınız bulunması gerekmektedir. Faturasız hatların puan biriktirme ve akıllı cihaz alma gibi bir şansları yoktur. Peki her faturalı hatta sahip olanlar faturalarına ek akıllı cihaz alabilirler mi diyecek olursanız, cevabımız tabi ki hayır olacaktır. Türk Telekom cihaz puanı ve faturaya ek telefon sorgula neticesinde telefon alabilmek için puanınızın belirli bir limitin üzerinde olması şarttır.

Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Bunun içinde Faturalı hattınızın aylık fatura ödemelerini ya son gününde ya da daha öncesinde ödemiş olmalısınız. Eğer ödemelerinizde sıkıntı olursa, bu sizin daha düşük puan alacağınız anlamına gelmektedir ve size olumsuz olarak yansıyacaktır. Eğer faturalarınızı aksatmadan düzenli olarak ödüyorsanız ve geçmişte de yine sıkıntılı bir durumunuz söz konusu değilse puanınız yüksek olmaktadır.

Türk Telekom Cihaz Puanı Nasıl Yükseltilir?

Türk Telekom üzerinden akıllı cihaz almak istiyorsunuz ve puanınız düşük mü, bunun için yapmanız gereken en kısa zaman içerisinde faturalarınızı tam vaktinde ödemeye başlamak olmalıdır. Bu şekilde 6 ay ile 1 yıl arasında faturalarınızı düzenli olarak ödediğinizde puanınız otomatik olarak yükselecektir. Türk Telekom cihaz puanı yükseltme işlemi sonrasında alacağınız akıllı cihazların marka ve modelleri de otomatikman yükselecektir. Ne kadar yüksek bir puana sahip olursanız o kadar yüksek marka ve modelde bir akıllı cihaz alabilirsiniz.

Bunu daha somut bir örnekle ifade edecek olursak, puanı en yüksek olan bir kişi günümüzün en popüler markası olan İphone X model cihaza sahip olabilecektir. Ancak eğer puanınız orta seviyelerde ya da daha düşükse ister istemez alacağınız cihazın markaları da farklılıklar gösterecektir.

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom cihaz puanı sorgulama nasıl yapılır sorusu en çok sorulan ve araştırılan sorulardan birisidir. Bu işlem için Turk Telekom sizlere birçok farklı alternatifler sunmaktadır. Türk Telekom çağrı merkezi (444 1 444 )hizmetini kullanabileceğiniz gibi, doğrudan Türk Telekom şubelerine de gidebilirsiniz. Şubelerde bulunan görevli kişiler sizlere istenilen kimlik bilgilerinizi doğrulamanız karşılığında cihaz puanınızın kaç olduğunu söyleyeceklerdir. Sizde puanınıza göre akıllı cihazınızı alabileceksiniz.

About admin

Check Also

Vodafone Yükle Konuş Servisi

GSM operatörleri faturasız hat tarifeleri için abonelerine çeşitli yollarla TL yükleme yolları ve imkânları sunmakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir