Home / Bimcell TL Yükleme / TL Yükleme İşlemi

TL Yükleme İşlemi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık TL yükleme işlemlerinizi birçok şekilde yapabilirsiniz. Eskiden almış olduğunuz kontör kartlarını kazıyarak her operatörün kendi numarasını çevirerek yüklenirdi ancak günümüzde birçok sistem getirilmiştir. Vodafone, Turkcell ve Avea gibi operatörlerin internet şubelerine giriş yaparak, dilediğiniz kadar kontörü kredi kartınız yardımıyla online işlemlerden halledebilirsiniz. Burada otomatik talimat vererek, her ay belirli tarihlerde kontörünüzü yükletebilirsiniz.

Belirlediğiniz günlerde kredi kartınızdan miktar çekilerek kartınıza belirlediğiniz kontör miktarı yüklenecektir. TL yükle işlemi için bayi ve şubeleri de kullanabilirsiniz. İstediğiniz miktarlarda kontörü burada yükletmekte özgürsünüz. Numarayı ve kontör miktarını söylemek yeterli olacaktır. Her operatörün bütün şubeleri bu işlemi gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki birçok bankanın uygulamaya koyduğu sistemlerden birisi kontör yüklemedir. Bankamatik veya kredi kartınızı ATM’lere takarak kontör yükleyebilirsiniz. Kartınızı taktıktan sonra “Hat ve Kart İşlemleri” menüsüne girmeniz gerekiyor.

Ardından telefon numaranızı yazınız ve onaylayınız. Kontrol etmenizi isteyecektir, kontrol ettikten sonra onaylayarak kontörünüzü yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan kısa süre içerisinde (5 ile 15 dakika ) kontörünüz hattınız otomatik olarak yüklenecektir. GSM tl yükle işlemi çok zor bir işlem değildir. Günümüzde birçok alışveriş merkezi de bu hizmeti kasalarda, kasiyerler aracılığıyla vermektedir. Birçok bayiye her yerde rastlamanız mümkündür.

About admin

Check Also

Vodafone

Kullanmış olduğumuz telefonların her birinin içerisinde sim kartlar mevcut. Sim kartlara yüklemiş olduğumuz tl’ ler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir