Bedava İnternet Kazanma 2020Bimcell Paketler 2020

Faturasız Hat Kullanma Dönemleri

Avea’dan faturasız bir hat satın aldığınızda avea tl yükle yapmadan faturasız hattınızın geçerlilik süresini koruyabilmesi için kullanma dönemini bilmeniz gerekiyor. Tüm diğer GSM operatörleri gibi Avea faturasız hattınızın geçerliliği için düzenli olarak ödeme yapmanız ve TL yüklemeniz gerekmektedir. Son olarak yaptığınız avea tl yükle işleminizi takiben hattınız 180 gün boyunca hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olacaktır. Bu süreye aktif süre denilmektedir. Ancak bu süre sonunda hala hattınıza avea tl yükle işlemi yapmadıysanız bu andan itibaren hattınız için pasif süre başlar. Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapatılır ve sadece çağrı alabilirsiniz. Pasif süre toplam 90 gündür ve bu sürenin sonunda da hala ödeme yapmamışsanız hattınız tamamen kapatılır ve abonelik sözleşmeniz iptal edilir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Avea tl yükle işlemi yapmamaktan dolayı kapatılan ve sözleşmesi iptal edilen hattın adınıza tekrardan kullanabilmeniz için hattınızın kapatıldığı tarihten itibaren 12 ay içinde tekrardan abonelik sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Hattınızın kapatıldığı tarihten itibaren 12 aydan fazla süre geçmişse başvurmanız halinde hattınız size verilemeyebilir. Hattın feshi durumunda üç ay içinde başvurmanız halinde avea tl yükle işlemi ile yüklediğiniz meblağdan kalan bakiye size geri verilebilmektedir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Getirilen bu uygulama ile avea tl yükle gibi tüm operatörler için ön ödemeli yani faturasız hatların satışında abonelerin bu konuda uyarılması gerekmektedir. Çünkü düzenli ödemelerle TL yüklemesi yapmaz ise hattını kaybedebileceğini bilmeyen aboneler bulunmaktadır. Özellikle faturasız hatları alarak sadece çağrı almada kullanan gençler sıklıkla bu duruma düşebilmektedirler. Faturasız hatlar için operatörlerin belirlediği asgari yükleme meblağları çok yüksek değildir. Hattın sürekliliği için yirmi liralık bir ödeme yeterli olabilmektedir.  Bu yüzden hattı ödeme yapmayarak hattı kaybetmeye değmemektedir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı