Bedava İnternet Kazanma 2020

Avea ‘nın Kuruluşu

Türkiye’nin büyük telefon operatörlerinden birisi olan Avea, son zamanlarda yapmış olduğu kampanyalarla dikkatleri üzerine çekiyor. 2012 yılında yapılan araştırmalara göre abone sayısı yaklaşık olarak 13 milyona ulaşmıştır. Dünya üzerinden 197 ülkede aktifliğini sürdürmektedir. Yaklaşık olarak 644 operatör şirketiyle dolaşım anlaşması bulunmaktadır. Avea’nın 2009 yılından itibaren yöneticiliğini yapan kişi ise Erkan Akdemir’dir. Avea’nın kuruluşu 2004 yılında gerçekleşmiştir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Önceden Aycell ve Aria olarak bilinen operatörlerin birleşmesi, ortaklarının artmasıyla Avea kurulmuştur. Bu firmanın yaklaşık olarak %51’i İş Bankası Grubu’nun, %49’u ise TIM ortaklarınındır. Türk Telekom ve TIM çatısı altında kurulan Avea, 2004 yılında ismini duyurarak büyük bir yankı uyandırmıştır. Türkiye’de bulunan büyük firmalar içerisinde en geç operatör olarak Avea gösterilebilir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Çıktığı günden günümüze kadar ciddi derecede rekabet ortamına girmiş ve sürekliliğini korumuştur. 2005 yılında yapılan özelleştirme ile Avea’nın %55’i, Oger Telekom tarafından satın alınmıştır. TIM’in hisselerini 2012 yılı itibariyle satın alan Türk Telekom, yaklaşık olarak şirketin %89 oranında hissesinin sahibi olmuştur. GSM 1800 (Mhz) olarak Türkiye’deki tek operatör şirketidir. Avea şirketi içerisinde barınan bazı operatörler; Fenercell, GSMobile, Kartalcell, Samsuncell, Trabzoncell’dir.

Son Gün -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Bu takımlarla özel bir anlaşma yapan Avea, isimlerde herhangi bir hakkı bulunmamaktadır. Son zamanlarda çıkan Bimcell, Avea’nın içerisinde barınan ve ortaklıkları bulunan bir operatördür. Avea kontör yüklemek için, tl yükle servislerini kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı